Parinkome tinkamą vietą kambaryje savo akvariumui. Dabar laikas sudėti gėrybes į akvariumo vidų, kad galėtume paleisti akvariumą.

1. Naujai nusipirktam akvariumui pirmiausia išplauname vidų, t.y. jį dezinfekuojame. Jeigu akvariumo dydis leidžia, nešame jį į vonią, praplauname, suvilgyta actu švaria kempinėle (ne virtuvine, o tokia pat nauja) vidines akvariumo sieneles. Gerai išplauname po tekančiu vandeniu, kad neliktų akvariumo viduje acto likučių.

2. Statome akvariumą ant spintelės. Jeigu akvariumas turi plastikinį padą, tai statomę į padą. Jeigu neturi, tai reiktų putų polisterolio ar guminio minkšto kilimėlio gabalo po akvariumu. Jis susispaus nuo akvariumo svorio, neleis prabėgti vandeniui tarp akvariumo ir spintelės. Tai daug priklauso nuo akvariumo tūrio ir pačios spintelės. Padas po akvariumu nėra būtinybė, jis pageidautinas dėl profilaktikos, o jeigu gamyklinis plastikinis, tai ir estetinį vaizdą suteikia.

3. Jeigu planuojame dėti pogruntį, kad praturtinti mineralinėmis medžiagomis gruntą augalams, tai jau pats laikas. Pilame jo daugiau tose vietose, kur planuojame sodinti augalus. Kam jo reikia? Gruntas (žvyriukas) yra visiškai švarus, jis neturi naudingų medžiagų, kuriomis galėtų maitintis gyvi augalai. O pogrunčio dėka augalai greičiau įsišaknys, geriau augs, nereiks papildomai tręšti bent jau pusę metų. Nėra privaloma, bet pageidautina.

4. Grunto paruošimas. Supilame į puodą gruntą, kurį planuojame pilti į akvariumą. Gerai išplauname po tekančiu vandeniu, kol tampa švarus. Tada pripilame vandens, kad apsemtų visus akmenėlius, ir verdame. Ilgai virti nereikia, svarbu kad užvirtų, taip dezinfekuojamos visos bakterijos, kurios galėjo ten būti. Jeigu planuojame jungti oro pompą, kad iš dugno kiltų smulkūs burbuliukai, galime tai padaryti dabar. Akvariumo sienų kampe nuleisime šlangelę, vesime dugnu iki to vietos, iš kokios įsivaizduojame kylant burbulus. Atvėsintą gruntą pilame į akvariumą, šlangelės galiuką paliekame išlindusį iš grunto su oro akmenėliu ant galo. Galima oro pompą jungti ir vėliau, bet tada taip meistriškai nepavyks paslėpti šlangelės. Grunto akvariume turėtų būti apie 5-6 cm. Sodinti augalus, kol akvariumas nepripildytas vandens yra lengviau. Kam reikalinga oro pompa? Oro pompa/kompresorius prisotina akvariumo vandenį deguonimi.

Šį darbą daro ir dauguma vidinių filtrų, bet iš filtro girdime burbuliavimą, kas nėra pageidautina jeigu tame pačiame kambaryje kas nors miega. Pajungę oro pompą, galėtume numauti šlangelę, per kurią imamas oras, tai filtrui liktų du iš trijų darbų: filtravimas ir cirkuliacija.

Taip ne tik sumažintume garso, bet ir suteiktume gražų vaizdą.

5. Akvariumo įrangos išdėstymas. Vidinis filtras lipinamas lipukais prie vidinės galinės akvariumo sienelės. Įsivaizduokime, kad jis turi pilnai panerti po vandeniu, išlindusi turi būti tik šlandgelė oro paėmimui. Šildytuvas lipinamas netoli nuo filtro (ne kitame akvariumo gale), nes į jį turi pūsti filtro srovė, kad susidarytų šilto vandens cirkuliacija visame akvariume. Šildytuvą nardiname iki pusės plastikinės galvos, kad tik pats termoreguliatoriaus reguliavimas būtų išlindęs. Nustatome ant termoreguliatoriaus 26°C ir po pusdienio pažiūrėsime kokią temperatūrą rodo termometras. Termometras lipinamas tolimiausiame kampe, kad žinotume tiksliausią temperatūrą. Temperatūra turi būti 24 arba 25°C, nekintanti.

6. Į akvariumo dugną pastatome lėkštę ir pilame vandenį. Vanduo iš krano. Pilame tiek, kad iki akvariumo viršaus liktų apie 3 cm. Pilame gerųjų bakterijų, kad jos spėtų įsikurti, padėtų sukurti gerą mikroflorą po kelių dienų atkeliausiančioms žuvims. Reikia nepamišti, kad filtras ir šildytuvas turi būti įjungti 24val per parą.

7. Po trijų parų akvariume nebesimato burbuliukų ant stiklų, augalų, dekoracijų. Akvariumo temperatūra pastovi 24-25°C, nes mes stebėjome kiek reikia pasukti termoreguliatorių ant šildytuvo, kad termometras rodytų pageidaujamą temperatūrą. Galime leisti naujus gyventojus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Pirkinių krepšelis
Scroll to Top